ASUS ROG GR8 II Oyun Bilgisayarı

ASUS ROG GR8 II
92.3% Ortalama Puan

ASUS ROG GR8 II İnceleme

Son zamanlarda oyuncuların artmasıyla beraber, oyuncu bilgisayarlarında da artış görülmeye başlandı. Tabii ki bu bilgisayarlar, sadece oyunculara hitap etmiyor.

Tasarım
%95
Donanım
%97
Fiyat
%85

ASUS ROG GR8 II Oyuncu Bilgisayarı

Performansı açısından üst düzey olarak tasarlanan bu bilgisayarlar, yoğun grafik işleriyle uğraşan insanlar için de güzel bir alternatif diyebiliriz. Oyuncu bilgisayarı denilince genellikle dizüstü bilgisayarlar aklımıza gelse de, ASUS ROG GR8 modeli, bir masaüstü bilgisayarı. Peki ASUS ROG GR8 II kullanıcılara nasıl bir performans sunuyor?

ASUS ROG GR8 II Tasarımı

Dışarıdan bakıldığında bir dizüstü bilgisayarı andıran cihaz, aslında bir masaüstü cihazı. Turuncu/metalik renk kartelasından oluşan cihaz, diğer cihazlara göre de biraz kaba tasarlanmış diyebiliriz fakat, tasarımın ilginç bir yapıya sahip olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Işıklı ve küçük yapısıyla tıpkı bir dizüstü bilgisayarını andıran cihaz, klavye tuşlarında bulunan ışıklı renkli seçenekleriyle de kullanıcıları büyülemeyi başarıyor. Cihazın ekran/çerçeve oranı da gayet güzel şekilde ayarlanmış. Cihazın ön kısmında iki adet USB 3.0 çıkışı ve ses/mikrofon çıkışları yer alıyor. Cihazın arka kısmında ise ses çıkışları, Gigabit Ethernet, SPDIF, iki adet USB 3.0, bir adet USB 3.1 Tip-A, 3.1 Tip-C, DisplayPort 1.4 ve HDMI 2.0 çıkışları barınıyor.

ASUS ROG GR8 II

ASUS ROG GR8 II Donanım Özellikleri

Asus, yeni bilgisayarında Intel’in 7. Nesil i7-7700 işlemcisi kullanılmış. Aynı zamanda NVIDIA GeForce GTX 1060 ekran kartını barındıran yeni nesil bilgisayar, yüksek grafik uygulamalarını ve üst düzey oyunları da rahatlıkla oynatabiliyor. Kendi bünyesinde 256 GB Intel SDD barındıran bilgisayar, ayrıca M.2 depolama türleri için de boş bir yuvaya ev sahipliği yapıyor. Bilgisayara sabit olarak gelen 16 GB DDR4 RAM’leri de istediğiniz bir RAM ile değiştirmeniz mümkün oluyor. Ayrıca ROG GR8 II modeli, 802.11ac bağlantı türlerini de destekliyor.

Asus Rog GR8 II modeli, kesinlikle oyuncular için bir alternatif değil. Çünkü oyuncular genellikle dizüstü bilgisayarları tercih ediyorlar ve oyun oynama potansiyelleri biraz daha rahata kavuşuyor. İş yerinde yoğun programlar eşliğinde grafik işlemleri yapan insanlar ise, rahatlıkla ASUS ROG GR8 II cihazını tercih edebilirler.

ASUS ROG GR8 II