Halo 3 Bilgisayarda Oynanabilecek

Xbox’ın sevilen oyunlarından birisi olan Halo 3 artık bilgisayarlarda da oynanabilecek ancak…

Microsoft’un oyun konsolu Xbox’ın sevilen oyunlarından birisi olan Halo 3’ü bilgisayarınızda da oynayabilirsiniz. Xenia Xbox 360 emülatörü ile bilgisayarda da oynanabilecek olan Halo 3 oyununun ihtiyaç duyduğu sistem gereksinimleri ise cebinizi yakabilir. 

Oyun konsolları artık daha fazla kişi tarafından tercih edilirken oyun severlerin en büyük hayallerinden birisi oyun konsolu oyunlarını bilgisayarlarında oynamak. Microsoft’un başarılı oyunlarından birisi olan Halo’yu bilgisayarınızda da oynayabilirsiniz. 

halo-3-bilgisayarda-oynanabilecek

Halo serisinin en çok sevilen oyunlarından birisi olan Halo 3’ü Xenia emülatörü ile bilgisayarda oynanabilecek. Halo 3, her ne kadar bir emülatör yardımıyla bilgisayarda oynanabilecek olsa da, Halo 3’ü bilgisayarınızda oynamak için üst düzey bir bilgisayara ihtiyacınız var. 

Halo 3 oyununu 30 FPS gibi bir değerde oynayabilmek için Intel Xeon e3-1240 V2 3.6 GHz (MB MSI Z77a-G45) işlemciye, 8 GB DDR3 – 1866 MHz RAM’e ve Nvidia’nın güçlü ekran kartlarından birisi olan Nvidia GTX 1050 TI ekran kartına sahip olmanız gerekiyor. Yaklaşık olarak 4.000 TL’ye toplanabilecek olan bu sistemde sadece 30 FPS değerinde Halo 3 oynamak pek mantıklı görünmese de böyle bir sistemde Halo 3’ün nasıl oynandığını yazımızın sonunda yer alan videoda bulabilirsiniz.